Developed in conjunction with Ext-Joom.com

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików,to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Kołobrzeska drużyna w komplecie

Tradycyjnie, na kilka czerwcowych dni, Kołobrzeg zmieni się w najbardziej roztańczone i rozśpiewane miejsce w Polsce. Miasto już po raz dwudziesty pierwszy będzie gościć najmłodszych artystów z klubów jednostek wojskowych, podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. 

Jednak zanim rozpocznie się finałowa rywalizacja na scenie kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury, młodzi wokaliści, tancerze i aktorzy musieli przejść kwalifikację na podstawie nadesłanych nagrań. Komisja Kwalifikacyjna w składzie: Jolanta Wojtaś-Zapora (kierownik Wydziału Kultury), Liliana Tryka, Barbara Klejst i Anna Dąb-Kostrzewska nie miała łatwego zadania. Ostatecznie jednak zdecydowała, że pomiędzy 13 i 16 czerwca, podczas 21. Festiwalu Twórczości Dziecięcej WP w Kołobrzegu wystąpią reprezentacje klubów:

  • 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie ze spektaklem „Pod ostrzałem”
  • 3. Flotylli Okrętów w Gdyni ze spektaklem „Manewry Morskie”,
  • 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu ze spektaklem „Nie chcemy się bać”,
  • 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu ze spektaklami „Warszawskie Dzieci” i „Jak w pudełeczku”,
  • 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie,
  • Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach: Grupa Estradowa Dance Army,
  • 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku ze spektaklem „Chcemy być sobą”,
  • 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie ze spektaklem „Dzieci Ireny Sendlerowej”,
  • Dowództwa Garnizonu Warszawa,
  • Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu ze spektaklem „Dzieci Ireny”,
  • 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu ze spektaklem „Dzieci dla pokoju”,
  • 10. Brygady Logistycznej w Opolu: Zespół Skorpion z etiudą „Podróż”,
  • 12. Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie,
  • Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni,
  • 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach: Teatrzyk Kropelka,
  • 1 Pułku Saperów Brzegu: Zespół Estradowy „Biedronki" ze spektaklem "Noc w muzeum",
  • 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. 

Ocenę prac konkursowych mają już za sobą także plastycy. Jury Konkursu historyczno-plastycznego w składzie: Iwona Dwojewska (zastępca dyrektora WCEO), Mateusz Napieralski, Agnieszka Tworek, Dorota Skoczeń, Urszula Kubicz-Fik i Marzena Furtak postanowiło wyróżnić:
W grupie wiekowej 7–9 lat

Tytułem Laureata:

– Aleksandrę Nowakowską z Klubu Wojskowego w Siedlcach,
– Piotra Kruszewskiego z Klubu Jednostki Wojskowej 1230 w Chełmie,
– Gabrielę Pośpiech z Klubu 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu,
– Zuzannę Kucharską z Klubu Wojskowego w Siedlcach,
– Aleksandrę Tabałę z Klubu 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu,
– Piotra Kruszewskiego z Klubu Jednostki Wojskowej 1230 w Chełmie,
– Antoninę Czacharowską, Lenę Prajwocką, Nadię Prajwocką, Igę Zrobczyńską z Klubu 20.
Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu,
– Antoninę Drosio, Małgorzatę Moszczyńską, Emilę Schultz, Patrycję Zegadło z Klubu 20. Bartoszyckiej
Brygady Zmechanizowanej w Morągu,

– Antoniego Bryndę i Maksymiliana Żuka z Klubu 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu,

– Igę Miksę, Małgorzatę Józefaciuk, Kornelię Bąk, Maję Cybulską, Polę Szczepańską, Katarzynę
Stępniewską z Klubu 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Wyróżnieniem:

– Annę Murat z Klubu „Logistyk” 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy,
– Szymona Murata z Klubu „Logistyk” 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy,
– Kingę Gontarz z Klubu Wojskowego w Bartoszycach,
– Karola Fereka z Klubu 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie,
– Oskara Figasa, Krzysztofa Kruka, Aleksandra Nowaka, Kornelię Korbę, Alana Oleszkiewicza, Maję Poleszak, Aleksa Słupińskiego, Filipa Taborowskiego, Franciszka Walkowiaka, Emilię Wiśniewską, Gabrielę Ziajkę z Klubu 7. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu,
– Julię Kaźmierczak z Klubu 12. Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie.

W grupie wiekowej 10 – 12 lat

Tytułem Laureata:

– Julię Kornacką z Klubu 3. Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie,
– Kornelię Langowską, Zuzannę Łojewską, Julię Bąk, Maję Szotę, Lidię Pankowską z Klubu 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku,
– Justynę Kurek z Klubu Wojskowego w Siedlcach,
– Emilię Matuszyk z Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

 Wyróżnieniem:

– Maję Brejnak z Klubu 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu,
– Liwię Babińską z Klubu 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie,
– Julię Donder z Klubu 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu,
– Zuzannę Zawadzką z Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni,
– Jagodę Majchrowską z Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni,
– Annę Gut z Klubu „Logistyk” 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy,
– Hannę Złomaniec z Klubu 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu,
– Wiktorię Górak, Zuzannę Szumską, Aleksandrę Szumską, Emilię Makuch, Marię Malec z Klubu 1. Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej.

W grupie wiekowej 13 – 16 lat

 Tytułem Laureata:

– Zuzannę Borkowską z Klubu 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie,
– Annę Pawlukiewicz z Klubu 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie,
– Karolinę Jakóbczak z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie,
– Zofię Opalińską z Klubu „Logistyk” 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy,
– Julię Głażewską z Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim,
– Aleksandrę Skorupską z Klubu 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku,
– Wiktora Cichego z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie,
– Gabrielę Rowicką, Julię Siejkę z Klubu 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu,
– Karolinę Gizę z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie,


Wyróżnieniem:

– Patrycję Makarewicz z Klubu 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie,
– Oliwię Plewę z Klubu 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie,
– Alicję Motylską z Klubu 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku,

– Martę Suligę z Klubu 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku,
– Klaudię Kamińską z Klubu 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu,
– Aleksandrę Kramarenko z Klubu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Warszawie-Wesołej,
– Oliwię Langowską z Klubu 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku,
– Hannę Babiak z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie,
– Oskara Bębena z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie,
– Lenę Chmielarz i Natalię Gust z Klubu 1. Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej,
– Jonatana Nowaka z Klubu 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.


Laureaci Konkursu historyczno-plastycznego zostaną zaproszeni do udziału w wernisażu wystawy pokonkursowej, który odbędzie się podczas finału 21. FTD w Kołobrzegu. Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej gratuluje finalistom, laureatom i wyróżnionym oraz
dziękuje wszystkim startującym w eliminacjach.


Pora rozpocząć odliczanie do 21. Festiwalu Twórczości Dziecięcej WP!

Już teraz serdecznie zapraszamy! spot